• MAREC - MESIAC KNIHY

• Marec mesiac knihy sa niesol v čítaní rôznych príbehov, rozprávok, bájok a povestí. Žiaci 7. A, 8. A, 6. A a 3/4 A si vytvorili vlastnú knižnicu príbehov.

• Voda znamená život, bez vody by nič neprežilo. Pitná voda nie je samozrejmosťou, najmä v rozvojových krajinách. Preto aj Organizácia Spojených národov (OSN) chcela poukázať na svetové problémy s vodou v súvislosti s jej nedostatkom, nenahraditeľnosťou a významom. Urobila tak 22. marca v roku 1992, kedy tento deň vyhlásila za „Svetový deň vody.“ Pri tejto príležitosti aj naša škola informovala o význame vody a o nutnosti šetrného zaobchádzania s týmto nenahraditeľným zdrojom. So žiakmi školy sme si vysvetlili význam vody pre náš život a prečo je potrebné si vodu vážiť. V rámci Dňa vody sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácii. Napríklad, vedeli ste, že existujú mestá v Ázii a v Afrike, kde musia ľudia prejsť až 6 km, aby sa dostali k pitnej vode? Alebo, že len 1% všetkej dostupnej vody na našej planéte tvorí pitná voda? Dokonca, že zvuk sa rýchlejšie šíri vo vode ako na vzduchu? A dozvedeli sme sa ešte omnoho viac...

• STOP DROGÁM!

• Téma závislostí je stále aktuálna. Žiaľ, dôsledky závislostí končia v mnohých prípadoch fatálne. Preto prevencia určite zohráva v živote mladých, zvedavých ľudí prvé miesto. Rozprávanie o drogách, jej negatívach, dôsledkoch, počúvanie tých, ktorých si peklom závislostí prešli, nikdy nie je dosť. V rámci drogovej prevencie sme so žiakmi našej školy spoločne uvažovali o tom, ako sa jednoducho do kruhu závislostí dostať a ako ťažko, ba niekedy až nemožné sa z neho vymaniť. Spoločne uvažovanie sme oživili aktivitami, ako kreslenie plagátov, “STOP DROGÁM!”, hraním rolí na dílera a kupujúceho s cieľom dílerovi odolať a aktivitu “ČO BY SME BUDÚCEJ GENERÁCII ODKÁZALI”. Žiaci takto symbolicky nechávali odkaz na strome života budúcej generácii, prečo nebyť závislý na droge. „VŠETCI SME STROJCAMI SVOJHO ŠŤASTIA, PRETO BUĎME ROZUMNÍ...“

• KLÍMA V TRIEDE

• Spoločne so žiakmi sme otvorene rozprávali o problémoch v triede, v škole a medzi sebou navzájom. Žiaci poukazovali na jedinečnosť, ale aj spolupatričnosť v tom, čo sa im v triede páči a čo ich hnevá.

• JARNÉ PRÁZDNINY

• Od 6.3.2023 (pondelok) - 10.3.2023 (piatok) sú jarné prázdniny. Nástup do školy po prázdninách je v pondelok 13.3.2023.

• MAREC- MESIAC KNIHY

• Máme tu marec– mesiac knihy. Pri tejto príležitosti žiaci 9.A, 9.AB a 5.A  maľovali ilustrácie slovenských a svetových spisovateľov. V rámci tejto aktivity sa žiakom podarilo vytvoriť aj vlastnú obrázkovú knihu. Tvorba ilustrácii žiakov oslovila a veríme, že z nich budú horliví čitatelia.