• ÚČELOVÉ CVIČENIE

• Veľké ĎAKUJEM patrí záchranárom Červeného kríža, ktorí ukázali prvú pomoc našim žiakom.  Nadšení budúci záchranári si svoje zručnosti mohli vyskúšať na figuríne. Z besedy si odniesli veľa nových poznatkov a zážitkov.

• STOP DROGÁM

• V rámci drogovej prevencie sme si so žiakmi školy prebrali negatívne účinky drog a ich možné až fatálne dôsledky pre naše zdravie a spoločenský život. Takto sme si formou besedy a rôznych aktivít priblížili problematiku drog.

• FIT DANCE MALÝ SLIVNÍK

• Dňa 21.9.2023 sa  žiaci našej školy a pedagogický zbor zúčastnil tanečného vystúpenia tanečnej skupiny FIT DANCE. Pod vedením tanečnej lektorky Kataríny Giňovej, skupina oslávila 18. výročie založenia. Hostitelia nám uštedrili chutné pohostenie a obohatili nás kultúrnymi zážitkami z nacvičených choreografií rôznych žánrov. Najviac nás potešilo vystúpenie našich bývalých žiačok Vanesy Bandyovej a Nikoly Bandyovej. Ďakujeme za pozvanie!

• DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA

• Pri príležitosti Dňa obetí a rasového násilia, ktorý si celý svet pripomína dňa 9. septembra sme si spoločne so žiakmi školy prostredníctvom besedy a ďalších aktivít, poukázali na kruté zaobchádzania, ktorým museli čeliť obete 2. svetovej vojny. Na tieto okolnosti nesmieme zabúdať a spoločne sa postavme v boji proti akejkoľvek forme násilia.

• ČOKOLÁDOVÉ TAJOMSTVO

• 13. 9. je medzinárodný deň čokolády. Žiaci 6.AB sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o čokoláde, videli proces výroby čokolády, ochutnávali a hodnotili vybrané čokolády, zisťovali zloženie. Záver patril ich fantázii, pretože vymýšľali obal na čokoládu.

• DEŇ GRAMOTNOSTI

• Ôsmeho septembra si pripomíname  Medzinárodný deň gramotnosti. Jeho cieľom je pripomenúť si súčasné gramotnosti, ako otázky ľudskej dôstojnosti a ľudských práv. Preto sme si aj my dnes pripomenuli význam gramotnosti formou hier a aktivít v rôznych oblastiach nášho života. Najaktívnejší žiaci s najväčším počtom bodov získaných v aktivitách boli Dávid Šarovec 9. A, Mariana Ferková 8. A, Vanesa Horvátová 7. A a Emanuel Ferko 4. AB.

• OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2023/2024

• V pondelok 4. septembra 2023 sa opäť otvorili brány našej školy. Ani sme sa nenazdali a dva mesiace prázdnin sú za nami. Pani riaditeľka Mgr. A. Balážová srdečne privítala pedagógov, žiakov a rodičov. Oddýchnutí a plní elánu tak môžeme začať nový školský rok 2023/2024.