1. jún patrí všetkým deťom bez rozdielu. Deti sú naša budúcnosť, do ktorej sa oplatí investovať. Pri tejto príležitosti sme tento deň s našimi deťmi v škole patrične oslávili výbornou pizzou, rozprávkami, kreslením a tancom. Všetci si príjemnú atmosféru užívali plnými dúškami.

Čo deťom k šťastiu treba

• NÁVRAT DO MINULOSTI

V dňoch 24.5. a 26.5. 2022 sme so žiakmi školy v rámci exkurzie navštívili múzeum v Hanušovciach. Dozvedeli sme sa niečo o živote našich predkov, vyskúšali sme si strieľanie z luku, výrobu prstienkov a náramkov. Vrátenie sa do minulosti bolo veľmi zaujímavé a poučné.

• DEŇ MATIEK

Všetky kvety do rúk mamy skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné,

za dni hravé, za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Mamičkám, prajeme všetko najlepšie ku Dňu matiek.

• DOMČEK PRE HMYZ

Žiaci 2. stupňa si vyrobili domček pre hmyz. Vytvorili bezpečné miesto pre pomocníkov záhrady. Domček pre hmyz umiestnili do školskej záhrady, čím chcú prispieť k zvyšovaniu hmyzej populácie.

• DEŇ ZEME – „INVESTUJME DO NAŠEJ PLANÉTY“

Ochrana životného prostredia by nemala nechať ľahostajným nikoho z nás, nakoľko sme s ním spojení každý deň. Preto pri príležitosti Dňa Zeme sme si so žiakmi pripomenuli význam a posolstvo tohto dôležitého dňa pre nás, našu planétu a pre všetko živé. Záleží len na nás, v akom prostredí budeme teraz a o niekoľko rokov my a naše deti žiť. Vyzbrojení rukavicami, plastovými vrecami a dobrou náladou sme sa pustili do čistenia znečistenej prírody, nasadili sme krásne kvety a v rámci tohto projektu sme si zároveň vyrobili plagáty o našej Zemi a zoznam odpadov s ich rozkladom v prírode. Pri niektorých sme boli riadne prekvapení dĺžkou rozkladu.

• SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA

Dátum 7.4. je v kalendári venovaný Svetovému dňu zdravia. Z tohto dôvodu sme si so žiakmi školy v rámci pútavej prezentácie vysvetlili význam zdravej výživy a zdravotného životného štýlu pre náš zdravý vývoj. Vyrobili sme si výživovú pyramídu a zostavili zdravý jedálny lístok. Žiaci sa pri projektovom vyučovaní veľa naučili a popri tom aj príjemné zabavili.

• ŽIVOT JEDNEJ TRIEDY

Marec ako mesiac knihy si počas celých štyroch týždňov pripomínali aj žiaci 7.A triedy. Snahou bolo, aby si žiaci obľúbili čítanie kníh, porozumeli čítanému textu a v neposlednom rade, aby sa tento cieľ dosiahol zábavnou formou. Žiaci si spolu s triednou pani učiteľkou vyrábali veselé záložky do kníh a čítali rozprávky, s ktorými následne pracovali. Z príbehov sa žiaci písomne, ale aj kresbou snažili vystihnúť hlavnú myšlienku, postavy, obsah, podľa ktorého sa rozprávka opätovne prerozprávala. Nakoniec si žiaci vymysleli príbeh o svojej triede, ktorý spracovali do farebnej kreslenej brožúrky.

• LESNÉ ZVIERATÁ

Žiaci 3. a 4. A triedy si s triednou učiteľkou Mgr. J. Olejárovou vyrobili knihu Lesné zvieratká, ktorá má poslúžiť ako hlavný motivačný prostriedok na vzbudenie záujmu o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.

Svetový deň vody je medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. Spoločne so žiakmi našej školy sme si pripomenuli význam vody a jej nezastupiteľné miesto na našej Zemi.

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

• ZÁLOŽKA DO KNIHY

Žiaci si na hodinách pracovného vyučovania vyrobili záložku do knihy. Tvorba záložiek bola oživením vyučovacej hodiny a čo je najpodstatnejšie, je dôležitým motivačným prvkom pri zvyšovaní čitateľskej gramotnosti žiakov močas celého mesiaca, pretože marec je mesiac knihy.

• Plán obnovy
      • Spolu múdrejší II