• ŠKOLSKÉ MLIEKO - TAMI

Školský program Európskej únie "Školské mlieko" je určený na podporu konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov na školách. V našej škole je realizovaný prostredníctvom spoločnosti Tatranská mliekareň a.s.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

Aj tento rok sme sa zapojili do kampane OZ Podaj ďalej Prešov. Darované ponožky pomôžu ľuďom bez domova prežiť zimné mesiace s nohami v teple. Sme radi, že sme mohli pomôcť ľuďom bez domova a ľudom v núdzi.

• ZATMENIE SLNKA

Ešte o pol dvanástej nebolo isté, čí uvidíme čiastočné zatmenie Slnka. Okolo obeda sa obloha vyjasnila a my sme mohli pozorovať krásne nebeské divadlo.

Úžasný zážitok!

• JEDLÉ PLYTVANIE

Naša škola je zapojená do projektu Čerstvé hlavičky. Každý týždeň nám obchodný reťazec Kaufland zasiela čerstvé ovocie alebo zeleninu pre žiakov . V týždni, kedy sme si pripomenuli Svetový deň potravín a ako obmedziť plytvanie s jedlom, žiaci školy dostali mrkvu. Samozrejme, že väčšina mrkvy ostala nezjedená. Snažili sme sa im vysvetliť ako naložiť so zvyškom mrkvy. Spoločne sme si uvarili polievku a ukázali sme si ako aj z mála sa dá uvariť zdravé jedlo. V rámci rozhovorov o plytvaní potravinami sme chceli poukázať o celosvetovom probléme, ktorý má stúpajúcu tendenciu. Preto sme si vytvorili Informačný leták, ktorý informuje o plytvaniu s potravinami. Ďalšou aktivitou bolo skladanie puzzle s danou tematikou.

• ZATOČ S ODPADOM!

Lufu sme zakúpili nielen do žiackej a učiteľskej kuchyne, ale aj pre celý pedagogický zbor. V rámci pracovného vyučovania a krúžku varenia žiaci si vyskúšali umývanie riadu s lufou. Pozitívne zhodnotili rozdiel medzi obyčajnou hubkou na riad a lufou. Spoločne sme so žiakmi diskutovali o výhodách a nevýhodách používania lufy, pričom výhody prevyšovali nad nevýhodami. Počas diskusie aj iní učitelia z tried prezentovali vlastné skúsenosti s lufou. Napríklad: použite lufy na telo, pri psoriáze, mala zjemňujúce a regeneračné účinky na pokožku. Druhá skúsenosť bola jemná pokožka na rukách po umývaniach riadu. Ďalšou svetlou stránkou bolo čistenie panvíc a hrncov od zaschnutého jedla. Svoje pozitívum si lufa našla aj pri umývaní okien ľahkým odstránením zaschnutých špín od hmyzu.

• SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

Dňa 4. októbra sa na našej planéte oslavuje SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT. Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte. Život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť. Tento krásny deň sme si uctili aj v našej škole. Žiaci 9.ročníka vytvorili výtvarné práce na danú tému.

• ČERSTVÉ HLAVIČKY

Zásluhou p. učiteľky Mgr. Jurkovej, ktorá zapojila našu školu do projektu Čerstvé hlavičky, ktorý bol vyhlásený obchodným reťazcom Kaufland. Výhrou sme získali pre žiakov pravidelnú nádielku čerstvého ovocia a zeleniny. Žiaci si tak môžu dopĺňať potrebnú dávku vitamínov, ktoré sú dôležitým prvkom ich zdravého vývoja.

• DEŇ POZITÍVNEHO MYSLENIA

„Ako myslíme, tak sa aj správame!“ Touto myšlienkou sme chceli dať dôraz na význam nášho myslenia, ktoré vo veľkej miere ovplyvňuje naše správanie. Spoločne so žiakmi sme pomocou prezentácie a rôznych aktivít upozornili na dôsledky nášho myslenia a postojov.

Riaditeľ ŠZŠ Malý Slivník oznamuje rodičom a žiakom, že rozhodol o poskytnutí voľna žiakom školy podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na deň 14. a 16. 9. 2022.

Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu hodín od 19. 9. 2022.

• DEŇ GRAMOTNOSTI

8.9.2022 sme v rámci dňa gramotnosti venovali aktivity podporujúce čitateľskú, gramatickú, matematickú, finančnú, telesnú a analytickú gramotnosť. Aktivity sa vykonávali zábavnou formou na štyroch stanovištiach, na ktorých žiaci museli splniť zadané úlohy. Po spočítaní bodov sú výhercovia nasledovní:1. miesto 7.A trieda, 2. miesto 6.A trieda, tretie miesto 3/4. A, 8.A sa umiestnila na 4. mieste.

• Plán obnovy
      • Spolu múdrejší II