• DEŇ ZEME

• Deň Zeme každoročne pripadá na 22. apríl. Ľudia z celého sveta sa zapájajú do rôznych aktivít v oblasti ekológie.  V našej škole sme spoločne so žiakmi  vyrobili eko prací prášok, ukázali sme im  ako môžeme šetriť energiou a všetci sme si zopakovali triedenie odpadu.

• SKRÁŠĽOVANIE OKOLIA ŠKOLY

• Konečne je tu JAR! Počasie nás vytiahlo von.  Spoločne so žiakmi sme si zasadili kvety do kvetináčov a zmontovali  nové  záhradné lavičky.

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ RÓMOV

• Tento deň pripadá na 8. apríl, kedy si Rómovia na celom svete pripomínajú pamätný deň celosvetového stretnutia Rómov na svojom I. kongrese v Londýne v roku 1971. Pri tejto príležitosti účastníci založili prvú medzinárodnú  rómsku organizáciu – International Romani Union (IRU).Cieľom stretnutia bolo predstavenie rómskych komunít, ich kultúry a života celosvetovej verejnosti. Aktivisti požiadali medzinárodné organizácie o rešpektovanie svojho etnického pomenovania Róm/Rómovia. Prihlásili sa ku krajine svojho pôvodu k Indii a prijali rómsku vlajku a hymnu. Medzinárodný deň Rómov sme si pripomenuli aj my so žiakmi našej školy. Spoločne sme si porozprávali o ich histórii, o tradičných jedlách, piesňach či zvykoch.

• STROMY PRE BUDÚCNOSŤ

• Deti sú naša budúcnosť a stromy sú ich. Spoločne so žiakmi sme zasadili stromy, pretože im chceme ukázať, že stromy sú dôležitou súčasťou ekosystému, že sú domovom vtákov či hmyzu a vďaka nim môžeme dýchať. Chceme ich naučiť, že jednotlivec alebo spoločenstvo, môžu pozitívne vybudovať prírodu a spoločnou silou bojovať za zelenšiu budúcnosť, že ekológia a klíma je téma ich životov.