• ŽIVOT JEDNEJ TRIEDY

• Marec ako mesiac knihy si počas celých štyroch týždňov pripomínali aj žiaci 7.A triedy. Snahou bolo, aby si žiaci obľúbili čítanie kníh, porozumeli čítanému textu a v neposlednom rade, aby sa tento cieľ dosiahol zábavnou formou. Žiaci si spolu s triednou pani učiteľkou vyrábali veselé záložky do kníh a čítali rozprávky, s ktorými následne pracovali. Z príbehov sa žiaci písomne, ale aj kresbou snažili vystihnúť hlavnú myšlienku, postavy, obsah, podľa ktorého sa rozprávka opätovne prerozprávala. Nakoniec si žiaci vymysleli príbeh o svojej triede, ktorý spracovali do farebnej kreslenej brožúrky.

Život jednej triedy

Bola raz jedna škola, v tej škole trieda a v tej triede žiaci sedia. Sú to žiaci nezbední, veselí a šikovní. Ktože sú to? Dávid, Martin, Samo, Andy, Zdenka, Ali a naša Viki. Do 7.A triedy chodia, učiť sa občas chcú a občas lenia. Na prázdniny sa stále tešia. Kedy bude voľno zas? Pýtajú sa znova zas. Kresliť, tvoriť ony vedia, celú triedu hneď vyzdobia. Keby len triedu, ale aj celú školu, vyzdobíme všetci spolu. Do súťaží sa len hlásia a tak školu svoju milú, medzi ľuďmi ospevujú. Na výlety trieda naša rada chodí, no kto by nerád na ne chodil? Radšej zažiť ako počuť, možno zhodne v triede začuť. Futbal chlapci hrať len chcú.  „Kopni, nahraj a gól daj“!, ozýva sa krikom jáááj. Dievčatá ich povzbudzujú: „Do toho!“, im pokrikujú. Chlapci majú futbal radi, dievčatá zas tanec len. Toto ony rady robia, vystupovať stále chodia. Na slávnosti, karnevale zvŕtajú sa stále. A chlapci len pokukujú a sukne im nadvihujú. Taká to je naša trieda 7.A, veselá, zvedavá a občas nezbedná. Robí radosť, tešíme sa, že ju máme, a že sa nám žiaci milí vzdelávajú a na život pripravujú.

• LESNÉ ZVIERATÁ

• Žiaci 3. a  4. A triedy si s triednou učiteľkou Mgr. J. Olejárovou vyrobili knihu Lesné zvieratká, ktorá má poslúžiť ako hlavný motivačný prostriedok na vzbudenie záujmu o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.

• Svetový deň vody je medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. Spoločne so žiakmi našej školy sme si pripomenuli význam vody a jej nezastupiteľné miesto na našej  Zemi.

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómomTento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

• OBRÁZKOVÉ PREROZPRÁVANIE KNIHY

• Žiaci 6. B triedy si po prečítaní každej jednej rozprávky z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Josefa Čapka vyrobili  jej obrázkové prerozprávanie.

• LEPORELO - LIEČIVÉ BYLINY

• Žiaci 9. A triedy si v ramci mesiaca marec spolu s triednou učiteľkou Mgr. Kancírovou vyrobili leporelo Liečivých bylín, ktoré zároveň poslúži ako didaktická pomôcka pre ďalšie vyučovacie predmety.

• ZÁLOŽKA DO KNIHY

• Žiaci si na hodinách pracovného vyučovania vyrobili záložku do knihy. Tvorba záložiek bola oživením vyučovacej hodiny a čo je najpodstatnejšie, je dôležitým motivačným prvkom pri zvyšovaní čitateľskej gramotnosti žiakov močas celého mesiaca, pretože marec je mesiac knihy.