• MEDZINÁRODNÝ DEŇ MATERINSKÉHO JAZYKA

• 21. február je Medzinárodným dňom materinského jazyka. Jeho cieľom je pripomenutie, poznávanie a zvyšovanie úrovne ovládania materinských jazykov na celom svete. Tento deň je tiež vhodnou príležitosťou pripomenúť si, že zásluhou svätých Cyrila a Metóda, Antona Bernoláka, Ľudovíta Štúra a ďalších má slovenský jazyk kodifikovanú podobu a denne ho používame ako štátny jazyk. Preto sme si aj my so žiakmi spoločne pripomenuli históriu vzniku nášho materinského jazyka a jeho význam v bežnom živote.

• LAPBOOK

• Dnes sme si spoločne na hodine slovenského jazyka vyrobili lapbook. Kreatívnou formou sme si zopakovali všetko čo vieme o slovesách.

• KARNEVAL 2024

• Fašiangy sú už časom plesov, zábav a karnevalov. Karneval nechýbal ani na našej škole. Radosť, smiech a dobrá nálada boli najväčším víťazstvom pre všetkých.

• STAROSTLIVOSŤ O IZBOVÉ RASTLINY

• Izbové rastliny a kvety začínajú po zime opäť rásť. Avšak, niektorým z nich mohli zimné mesiace uškodiť a potrebujú doslova prebrať k životu. Spoločne so žiakmi sme sa postarali aj o naše školské izbové kvety.