• KARNEVAL 2024

• Fašiangy sú už časom plesov, zábav a karnevalov. Karneval nechýbal ani na našej škole. Radosť, smiech a dobrá nálada boli najväčším víťazstvom pre všetkých.

• STAROSTLIVOSŤ O IZBOVÉ RASTLINY

• Izbové rastliny a kvety začínajú po zime opäť rásť. Avšak, niektorým z nich mohli zimné mesiace uškodiť a potrebujú doslova prebrať k životu. Spoločne so žiakmi sme sa postarali aj o naše školské izbové kvety.

• VYROBILI SME SI VIANOČNÉ POZDRAVY...

• … aj my sme sa zapojili do súťaže, ktorú vyhlásila Slovenská pošta. Možno sa na nás usmeje šťastie a práve náš výkres sa stane námetom pre budúcu vianočnú poštovú známku.

• VIANOČNÁ BESIEDKA

• Aj tento rok si žiaci našej školy spolu s triednymi učiteľkami pripravili krásnu vianočnú besiedku, ktorá sa niesla v duchu kolied, vinšov a tancov.

• PLANETÁRIUM V PREŠOVE

• Dňa 27.11.2023 sme sa zúčastnili exkurzie v Planetáriu Prešov. Žiaci boli oboznámení so slnečnou sústavou, planétami, hviezdami, Slnkom a Mesiacom. Stali sa súčasťou nočnej oblohy. V rámci finančnej gramotnosti sme navštívili OC v Ľuboticiach. Žiaci sa potešili maličkosťou, ktorú si sami vybrali a zaplatili. Všetci sme si z exkurzie priniesli nezabudnuteľné zážitky.

• DUŠEVNÉ ZDRAVIE

• V rámci zdravia človeka, nesmieme zabúdať aj na jeho dušu. Zvlášť, v dnešnej dobe, ktorá je veľmi hektická a uponáhľaná. Rýchly spôsob života prináša veľa stresu, ktorý v mnohých prípadoch znamená veľkú záťaž na psychiku človeka. Preto sme si s našimi žiakmi pripomenuli, význam starostlivosti aj o naše duševné alebo psychické zdravie. Taktiež nezabúdajme byť voči sebe pozorní, všímajme si jeden druhého, pomáhajme si, darujme si úsmev, milé slovo, pretože nikdy nevieme, ako to môže niekomu pomôcť.

• INOVAČNÉ VZDELÁVANIE

• Pedagogickí zamestnanci našej školy sa neustále vzdelávajú prostredníctvom kvalitných a kreatívnych vzdelávaní cez dostupné inštitúcie. V rámci inovačného vzdelávania v triedach prebiehajú rôzne, zážitkové aktivity k danným témam.

• Riaditeľstvo Špeciálnej základnej školy Malý Slivník poskytuje podľa zákona č. 245/2003 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 150 ods. 5 na deň 13.11.2023 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov. Vyučovanie začne 14.11.2023.

• PAMIATKA ZOSNULÝCH

• Blíži sa čas, keď si  spomíname na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Dušičky môžeme osláviť rôznymi spôsobmi- zapálením sviečky, modlitbou, myšlienkou, či rozprávaním príbehov a zážitkov. My sme si tento sviatok pripomenuli tvorbou vencov a kytíc, ktoré putovali na hroby blízkych našich žiakov.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• Aj tento rok sme sa zapojili do kampane OZ Podaj ďalej Prešov. Darované  ponožky pomôžu ľuďom bez domova prežiť zimné mesiace s nohami v teple. Sme radi, že sme mohli pomôcť ľuďom bez domova a ľudom v núdzi.

• OKTÓBER – mesiac úcty k starším

• Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi. Za vaše bohaté skúsenosti, múdrosť, lásku a obetavosť ďakujeme.