• REPRODUKČNÉ ZDRAVIE U MLADÝCH

• Dňa 9.6. 2022 sa uskutočnila beseda s lekárkou na tému „Reprodukčné zdravie u mladých.“ Beseda sa niesla v duchu informovanosti o fyzickej, mentálnej a sociálnej pohode, ktorá ovplyvňuje reprodukčný systém, jeho funkcie a procesy.

• TRADIČNÉ JEDLO

• Žiačky 8. a 9. ročníka si v rámci  pracovného vyučovanie pripravili chutné hranoly a tradičnú marikľu.

• 1. jún patrí všetkým deťom bez rozdielu. Deti sú naša budúcnosť, do ktorej sa oplatí investovať. Pri tejto príležitosti sme tento deň s našimi deťmi v škole patrične oslávili výbornou pizzou, rozprávkami, kreslením a tancom.  Všetci si príjemnú atmosféru užívali plnými dúškami.

Čo deťom k šťastiu treba

Čo všetko deťom k šťastiu treba?

Slnko a modrý kúsok neba,

piesok a v izbe s hračkami

dva veľké bozky od mamy.

Čo všetko deťom k šťastiu stačí?

Hrozienko sladké na koláči

a denne jedla hodinka

v  náručí svojho ocinka.

Čo sa dnes deťom najviac ráta?

Mať otca ako kamaráta,

maminu dlaň a popritom

mať vždycky lásky plný dom.

Alojz Čobej

• NÁVRAT DO MINULOSTI

• V dňoch 24.5. a 26.5. 2022 sme so žiakmi školy v rámci exkurzie navštívili múzeum v Hanušovciach. Dozvedeli sme sa niečo o živote našich predkov, vyskúšali sme si strieľanie z luku, výrobu prstienkov a náramkov. Vrátenie sa do minulosti bolo veľmi zaujímavé a poučné.

• S VĎAKOU NAŠIM MAMÁM

• Samuel Ferko, žiak 8.AB triedy získal ocenenie v celokrajskej kreatívnej výtvarnej súťaži "S vďakou našim mamám". Súťaž vyhlásila ŠZŠ Kežmarok. Samkovi srdečne blahoželáme.

• DEŇ MATIEK

• Všetky kvety do rúk mamy skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné,

za dni hravé, za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Mamičkám, prajeme všetko najlepšie ku Dňu matiek.

• DOMČEK PRE HMYZ

• Žiaci 2. stupňa si vyrobili domček pre hmyz. Vytvorili bezpečné miesto pre pomocníkov záhrady. Domček pre hmyz umiestnili do školskej záhrady, čím chcú prispieť k zvyšovaniu hmyzej populácie.

• DEŇ ZEME – „INVESTUJME DO NAŠEJ PLANÉTY“

• Ochrana životného prostredia by nemala nechať ľahostajným nikoho z nás, nakoľko sme s ním spojení každý deň. Preto pri príležitosti Dňa Zeme sme si so žiakmi pripomenuli význam a posolstvo tohto dôležitého dňa pre nás, našu planétu a pre všetko živé. Záleží len na nás, v akom prostredí budeme teraz a o niekoľko rokov my a naše deti žiť. Vyzbrojení rukavicami, plastovými vrecami a dobrou náladou sme sa pustili do čistenia znečistenej prírody, nasadili sme krásne kvety a v rámci tohto projektu sme si zároveň vyrobili plagáty o našej Zemi a zoznam odpadov s ich rozkladom v prírode. Pri niektorých sme boli riadne prekvapení dĺžkou rozkladu.

• S VĎAKOU NAŠIM MAMÁM

• Žiaci našej školy sa zapojili do XII. ročníka krajskej kreatívnej súťaže - S vďakou našim mamám, ktorú vyhlásila Spojená škola, Kostolné námestie 28, Kežmarok.

• SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA

• Dátum 7.4. je v kalendári venovaný Svetovému dňu zdravia. Z tohto dôvodu sme si so žiakmi školy v rámci pútavej prezentácie vysvetlili význam zdravej výživy a zdravotného životného štýlu pre náš zdravý vývoj. Vyrobili sme si výživovú pyramídu a zostavili zdravý jedálny lístok. Žiaci sa pri projektovom vyučovaní veľa naučili a popri tom aj príjemné zabavili.

• ŽIVOT JEDNEJ TRIEDY

• Marec ako mesiac knihy si počas celých štyroch týždňov pripomínali aj žiaci 7.A triedy. Snahou bolo, aby si žiaci obľúbili čítanie kníh, porozumeli čítanému textu a v neposlednom rade, aby sa tento cieľ dosiahol zábavnou formou. Žiaci si spolu s triednou pani učiteľkou vyrábali veselé záložky do kníh a čítali rozprávky, s ktorými následne pracovali. Z príbehov sa žiaci písomne, ale aj kresbou snažili vystihnúť hlavnú myšlienku, postavy, obsah, podľa ktorého sa rozprávka opätovne prerozprávala. Nakoniec si žiaci vymysleli príbeh o svojej triede, ktorý spracovali do farebnej kreslenej brožúrky.

Život jednej triedy

Bola raz jedna škola, v tej škole trieda a v tej triede žiaci sedia. Sú to žiaci nezbední, veselí a šikovní. Ktože sú to? Dávid, Martin, Samo, Andy, Zdenka, Ali a naša Viki. Do 7.A triedy chodia, učiť sa občas chcú a občas lenia. Na prázdniny sa stále tešia. Kedy bude voľno zas? Pýtajú sa znova zas. Kresliť, tvoriť ony vedia, celú triedu hneď vyzdobia. Keby len triedu, ale aj celú školu, vyzdobíme všetci spolu. Do súťaží sa len hlásia a tak školu svoju milú, medzi ľuďmi ospevujú. Na výlety trieda naša rada chodí, no kto by nerád na ne chodil? Radšej zažiť ako počuť, možno zhodne v triede začuť. Futbal chlapci hrať len chcú.  „Kopni, nahraj a gól daj“!, ozýva sa krikom jáááj. Dievčatá ich povzbudzujú: „Do toho!“, im pokrikujú. Chlapci majú futbal radi, dievčatá zas tanec len. Toto ony rady robia, vystupovať stále chodia. Na slávnosti, karnevale zvŕtajú sa stále. A chlapci len pokukujú a sukne im nadvihujú. Taká to je naša trieda 7.A, veselá, zvedavá a občas nezbedná. Robí radosť, tešíme sa, že ju máme, a že sa nám žiaci milí vzdelávajú a na život pripravujú.

• LESNÉ ZVIERATÁ

• Žiaci 3. a  4. A triedy si s triednou učiteľkou Mgr. J. Olejárovou vyrobili knihu Lesné zvieratká, ktorá má poslúžiť ako hlavný motivačný prostriedok na vzbudenie záujmu o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.

• Svetový deň vody je medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. Spoločne so žiakmi našej školy sme si pripomenuli význam vody a jej nezastupiteľné miesto na našej  Zemi.

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómomTento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

• OBRÁZKOVÉ PREROZPRÁVANIE KNIHY

• Žiaci 6. B triedy si po prečítaní každej jednej rozprávky z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Josefa Čapka vyrobili  jej obrázkové prerozprávanie.