• Na deň detí sme pre žiakov našej školy pripravili športový deň. Žiaci si mohli na jednotlivých stanovištiach za vykonané aktivity nazbierať body. Žiaci s najvyšším počtom bodov, získali pekné ceny.  Na prvom mieste sa umiestnil žiak z V.B triedy Dominik Horvát, druhé miesto obsadila žiačka VII.A triedy Vanesa Bandyová a o tretiu priečku sa podelili štyria žiaci, zo VII.A triedy Ľuboš Ferko, Juraj Šarovec, Slavomír Ferko a jeden žiak z V.B triedy Marek Šarovec. Posledné ocenenie získala žiačka zo VI.D triedy Andrea Ferková za najelegantnejšiu športovkyňu školy. Aby ostatní žiaci neboli smutní, každý dostal sladkú odmenu. Veď určite sa zhodneme, že nie je dôležité vždy vyhrať, ale hlavne zúčastniť sa!

• STOP DROGÁM!

• Dňa 2.6. žiaci sledovali dokument o drogách. Mali možnosť  sa dozvedieť ako drogy fungujú, ako a prečo vzniká závislosť. Diskutovali o najčastejších príčiny toho, že niekto začne brať drogy, ako je to s drogami, vitamínmi a minerálnymi látkami v tele, aký je rozdiel medzi legálnymi a nelegálnymi drogami, ako drogy vplývajú na myseľ, ako menia emócie, ako dlho zostávajú drogy v tele.

• HRAVÉ ČÍTANIE

• Koberec je perfektný nielen na hranie a relax, ale aj na učenie sa slabík. Tak prečo nestaviť na hravú formu učenia, pri ktorej si žiaci zopakujú nadobudnuté učivo. V rámci predmetových vzťahov  mali možnosť vytvoriť obrázky z kartičiek so slabikami.

• DEŇ MATIEK

• Keď roztvorí mama dlane,
            položím si líčka na ne.
            Pošepnem jej: ,, Mamka, mami,
            vieš, že voniaš jahodami,
            teplým letom, malinami?
            Ako dobre, že si s nami!

• PRIDAJTE SA K NÁM!

• V prírode  nie sú odmeny ani tresty - sú tu len dôsledky. My, žiaci druhého stupňa sme vyzbierali a triedili odpadky v našej obci. Nebuďte ľahostajní a pridajte sa k nám.

• TRADIČNÉ JEDLO

• Dnes si žiačky 7. ,10. a 9. ročníka pripravili rómske tradičné jedlo marikľu so zemiakmi. Je to veľmi dobré a jednoduché jedlo pre pôstne dni.

• Medzinárodný deň tanca 29.apríl

• Tanec spája ľudí v mieri a priateľstve. Tak znie myšlienka medzinárodného dňa tanca, ktorý sa od roku 1982 oslavuje pravidelne 29. apríla. Aj naši žiaci si takto pripomenuli radosť z tanca. V rámci hodiny sme si preto zatancovali rôzne druhy tancov od moderných cez ľudové až po cigánske.

• DEŇ ZEME

• Každý rok si dňa 22. apríla pripomíname „Deň Zeme“. Pri tejto príležitosti sme si so žiakmi školy zdôraznili, prečo je Zem pre nás taká dôležitá. Zdravá planéta nie je možnosť, je to nevyhnutnosť. Spoločne so žiakmi sme si hovorili o klimatických zmenách, o ich príčinách, o obnove našej Zeme, ktorá zahŕňa zalesňovanie, ukončenie znečisťovania plastmi a regeneratívnom poľnohospodárstve. Následne si starší žiaci namaľovali obrázky a vytvorili nástenku s pekným pomenovaním ZEM MENOM LÁSKA. Mladší žiaci si vyrobili krásne plagáty a model Zeme, ktoré znázorňujú Zem v prípade, ak sa o ňu staráme a v druhom prípade, čo sa stane, ak sa o Zem nestaráme. Žiaci sa tak hravým a zaujímavým spôsobom mohli o našej Zemi a o životnom prostredí dozvedieť viac.

• PRVÁ JARNÁ PRECHÁDZKA

• Veľmi sme sa potešili, keď sme sa konečne po dlhšom čase mohli opäť spoločne vybrať na jarnú prechádzku.V rámci „buď fit“ sme sa vybrali do vedľajšej dediny sa trošku zabaviť a zacvičiť si. Počas cesty sme sledovali aj krásu prebúdzajúcej sa prírody, pasúce sa kravičky, či príjemný štebot vtáčikov. Pozorovali sme aj oblohu, z ktorej sme mohli odpozorovať dážď v diaľke, slnko a jemné pokropkávanie dažďových kvapiek. Boli sme prekvapení, koľko krásnych vecí sme v rámci jednej prechádzky mohli objaviť a zažiť. Už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvo.

• CHUTNÉ PALACINKY

• Na hodine pracovného vyučovania si žiaci 7. a 9. ročníka spoločne s triednou učiteľkou Angelikou Tóthovou upiekli chutné palacinky. Šikovnosťou, zručnosťou a ochotou potešili nie len svoje chuťové poháriky......